Vanavond op tv: Eus’ Boekenclub terug met nieuw seizoen tijdens de Boekenweek
Bron: NTR

Vanavond op tv: Eus’ Boekenclub terug met nieuw seizoen tijdens de Boekenweek

Geschreven door Pieter Jongsma

Özcan Akyol, beter bekend als Eus, is terug met een nieuw seizoen van Eus' Boekenclub. Vanuit het Burgerweeshuis in Deventer ontvangt hij opnieuw schrijvers, denkers en andere gasten. Dit seizoen schuiven onder anderen Anna Enquist, Arnon Grunberg, Pim Lammers, Mira Aluç, Ionica Smeets en Mats Deijl aan.

Het nieuwe seizoen start tijdens de Boekenweek en richt zich nadrukkelijk ook op een jonger publiek. Naast de tv-uitzendingen is er extra content op TikTok en Instagram, en worden leesclubs verspreid via Schooltv om scholieren te helpen bij hun boekkeuze.

In dit seizoen zijn verder onder meer Roelof Hemmen, Mike Libanon, Frank Brakel, Ortál Vriend en Daan Boom te gast. Elke aflevering draagt bovendien een dichter voor uit eigen werk. In de eerste aflevering is er poëzie van Daniël Vis, Pim Lammers en Maxime Garcia Diaz, met een gedicht uit haar recent verschenen bundel.

Eus’ Boekenclub is vanaf vanavond om 22.45 uur te zien op NPO 2.