Vanavond op tv: Philip Freriks terug naar de jaren tachtig in nieuwe MAX-serie
Bron: Omroep Max

Vanavond op tv: Philip Freriks terug naar de jaren tachtig in nieuwe MAX-serie

Geschreven door Pieter Jongsma

Presentator Philip Freriks duikt in de serie In de voetsporen van de Jaren 80 in een roerig decennium vol protest, idealen en verandering. 

De jaren tachtig stonden in het teken van woningnood, werkloosheid en angst voor de bom, maar ook van nieuw geld, punk, graffiti en schoudervullingen. Freriks ontmoet mensen die het decennium van dichtbij meemaakten: van activisten en punkdiva’s tot communisten en Tamils die in hongerstaking gingen.

In de eerste aflevering blikt hij in Nijmegen terug op de Piersonrellen, spreekt hij met oud-collega Noraly Beijer over integratie en duikt hij met Diana Ozon in het punkarchief dat naar het Rijksmuseum gaat. Ook bezoekt hij striptekenaar Gerrit de Jager, die in de jaren tachtig zijn iconische Familie Doorzon creëerde.

In de voetsporen van de Jaren 80 is vanaf vanavond om 20.30 uur te zien op NPO 2.