Simone Weimans maakt nieuwe docuserie voor Omroep Zwart
Geschreven door Pieter JongsmaSimone Weimans gaat aan de slag voor Omroep ZWART. Voor de omroep maakte ze een nieuwe documentaireserie waarin ze voormalige koloniën van Nederland bezoekt en in de geschiedenis daarvan duikt.
“Ik dacht altijd dat ik de belangrijkste feiten over onze koloniale geschiedenis wel kende, maar dat bleek bij het maken van deze serie niet het geval”, aldus Weimans. “Het zijn vaak pijnlijke verhalen waar we het in Nederland liever niet over hebben, maar die toch verteld moeten worden.”
In de serie Simone en de Roofstaat reist de NOS-presentatrice naar voormalige Nederlandse koloniën zoals Nieuw-Amsterdam (het huidige New York City), Nieuw-Holland, de Kaapkolonie in Zuid-Afrika en Java in Indonesië.
Simone en de Roofstaat is vanaf 2 april te zien op NPO 2.
Simone Weimans krijgt eigen radioshow
Vanavond op tv: NPO 1 en RTL4 doen verslag van de uitslagenavond
Opvolger De Wereld Draait Door heet De Vooravond