Miljoenenjacht scoort op de zondagavond

Miljoenenjacht scoort op de zondagavond

Geschreven door Sebastiaan Boers

De zondagavond stond in het teken van het nieuwe seizoen van Postcode loterij Miljoenenjacht. Bij RTL 4 stond Linda de Mol weer klaar om dit spannende spel te presenteren.

In totaal keken ruim 2.016.000 mensen naar de eerste aflevering van Miljoenenjacht. Hiermee weet Linda op een derde plek te eindigen in de kijkcijfer top 25. Het marktaandeel wat Miljoenenjacht hiermee binnen haalt ligt op 28,0 %.

Ook de dramaserie Nieuwe Buren wist veel kijkers te trekken. Maar liefst 1.539.000 mensen zaten voor de buis voor de nieuwste aflevering van deze dramaserie. Met deze kijkcijfers staat Nieuwe Buren op zesde plek in de kijkcijfer top 25. Daarmee scoort RTL 4 een marktaandeel van 22,6 %. 

Daarna was het tijd voor Geer en Goor ; waarheen waarvoor. De herhaling die op zondagavond wordt uitgezonden, werd bekeken door 617.000 mensen. Een prima score voor een herhaling van dit populaire programma. Hiermee staan Gerard Joling en Gordon op de 13e plek in de kijkcijfer top 25. Met een marktaandeel van 14,1 % was dit een goede zondagavond voor RTL 4.

De NPO deed ook goede zaken. Om 20.00 uur schakelden maar liefst 3.035.000 mensen in om naar het Journaal te kijken. Hiermee staat het nieuwsprogramma van de NOS op de eerste plek in de kijkcijfer top 25. Het marktaandeel is ook bijzonder hoog, dat kwam uit op 45,6 %.

Ook Heel Holland Bakt wist veel kijkers te vermaken. Maar liefst 1.655.000 mensen keken naar de kookkunsten uit dit programma. Het kookprogramma weet op de vierde plek te eindigen met deze kijkcijfers. Omroep Max ziet daarmee een hoog marktaandeel binnen komen van maar liefst 22,4 %.

Direct na Heel Holland Bakt stond Ivo Niehe alweer klaar met zijn TV Show. Hier keken ruim 1.554.000 mensen naar. Daarmee staat het programma van de AVROTROS op de vijfde plek in de kijkcijfer top 25. Het marktaandeel voor de zender komt daarmee uit op 22,1 %.

SBS 6 weet zich ook nog prima staande te houden op de zondagavond met Bonje met de buren. In totaal keken er 830.000 mensen naar het realityprogramma. Patty Brard en Jochem van Gelder staan hiermee op de 10e plek in de kijkcijfer top 25. Hiermee weet SBS een marktaandeel binnen te halen van 12, 3 %.

De dubbele aflevering van Wegmisbruikers werd bekeken door 732.000 mensen. Twee uur lang konden mensen alles volgen in dit verkeersprogramma. Met deze score weet SBS op de 11e plek te eindigen. Het bijbehorende marktaandeel komt uit op 9,9 %.

Naast winnaars is er ook een verliezer op de zondagavond. De AVROTROS kwam met een nieuw seizoen van De beste zangers van Nederland. De concurrentie was volop aanwezig, dat bleek ook uit de kijkcijfers. In totaal keken slechts 388.000 mensen naar de eerste aflevering van het nieuwe seizoen. Met deze score staat dit programma op de 21e plek in de kijkcijfer top 25. Het marktaandeel hierbij komt uit op 5,2 %.

Dit alles blijkt uit de kijkcijfers die dagelijks gepubliceerd worden door Stichting kijkonderzoek.