Cancelen Songfestival kost Rotterdam 6,7 miljoen euro
Geschreven door Daniël SchalkHet cancelen van het Eurovisie Songfestival 2020 kost gaststad Rotterdam 6,7 miljoen euro. De gemeente Rotterdam heeft al voor 8,1 miljoen euro kosten gemaakt, waarvan 6,7 miljoen euro niet wordt gedekt door de verzekering. Dat heeft het Rotterdamse college van B&W laten weten.
Rotterdam hoopt dat zij het Songfestival in 2021 alsnog mogen organiseren. “Als Rotterdam in 2021 gaststad is, zijn de reeds gemaakte kosten niet voor niets geweest”, zegt wethouder Said Kasmi. Het college vraagt de gemeenteraad om nu 6,7 miljoen euro extra ter beschikking te stellen voor 2021.
De organisatie wil voor het einde van de maand weten of Rotterdam bereid is om het evenement volgend jaar alsnog te organiseren. De gemeenteraad besluit over twee weken, op donderdag 23 april, of de gemeente Rotterdam ook volgend jaar gaststad van het Eurovisie Songfestival wil zijn.
Michel Kentie: ‘Ik wil helpen om het beste Songfestival ooit te organiseren’
Bas van den Heuvel: ‘Ik had gezegd: Als Duncan wint, laat ik het Songfestival-logo tatoeëren’
Joep Karthaus: ‘Dankzij het Songfestival heb ik Engels leren praten’
Eurovisie Songfestival 2020 afgelast vanwege coronavirus
Hans van den Broek: ‘Ik bleef ook in de treurige jaren naar het Songfestival kijken’
Jolien Weuts: ‘Als het Songfestival een vak op school was, dan had ik een 10 gehad’