Vanavond op tv: Bram Vermeulen onderzoekt de crisis op Cuba in Frontlinie
Bron: Bruce Amende

Vanavond op tv: Bram Vermeulen onderzoekt de crisis op Cuba in Frontlinie

Geschreven door Redactie

De VPRO komt vanavond met een nieuwe aflevering van Frontlinie op NPO 2. Correspondent Bram Vermeulen reist in de reportageserie naar plekken waar grote internationale ontwikkelingen het dagelijks leven beïnvloeden.

In de laatste aflevering van een drieluik over Cuba spreekt hij een ondernemer die juist tijdens de economische crisis kansen ziet om rijk te worden. De Cubaanse economie verkeert in zwaar weer. Het land was lange tijd afhankelijk van steun uit de Sovjet-Unie en later Rusland.

Die steun nam af, terwijl de coronapandemie en Amerikaanse sancties de economische situatie verder verslechterden. De blokkade van de olietoevoer door de Amerikaanse president Donald Trump heeft de crisis verder verdiept. Door de tekorten is er nauwelijks transport mogelijk en valt de elektriciteit regelmatig uit.

Ook hebben de afgelopen vijf jaar ongeveer anderhalf miljoen Cubanen het land verlaten. Toch ziet een Cubaanse ondernemer mogelijkheden. Hij wil exclusieve vakanties organiseren voor zeer rijke toeristen die met hun superjachten het eiland bezoeken. Bram Vermeulen onderzoekt hoe deze ondernemer juist in tijden van grote onzekerheid kansen denkt te kunnen benutten.

Frontlinie is vanavond, om 20.25 uur te zien op NPO 2 .