Sander Dekker wil verklaring van NPO over Koningslied

Sander Dekker wil verklaring van NPO over Koningslied

Geschreven door Daniël Schalk Laatste update:

Sander Dekker, staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, wil een goede verklaring van de Nederlandse Publieke Omroep horen over de kosten van het Koningslied. Dat zei de staatssecretaris op Den Haag FM. Vorige maand kwam naar buiten de het lied 550.000 euro koste.

“Ik vind het in ieder geval heel veel geld”, reageerde Dekker op de kosten. Voor de productie van het Koningslied, dat in 2013 werd gemaakt voor de inhuldiging van koning Willen-Alexander, is 400.00 euro uitgegeven. Daarbovenop komt nog eens 150.000 euro die de Publieke Omroep zelf bijdroeg.

De staatssecretaris wil nog geen conclusies trekken. “Ik kan heel moeilijk een inschatting maken van wat zoiets nou kost. Misschien is er een hele goede verklaring voor. Ik vind wel dat de omroep een goed verhaal moet hebben van waar dat aan uit gegeven is”, zegt Dekker op de radiozender.

De 400.000 euro werd volgens de Publieke Omroep onder meer uitgegeven aan de huur van de studio, het maken van de videoclip, een app, het opzetten van de live-verbinding met de Koning en Koningin, de aankleding en andere activiteiten voor het optreden in en om Ahoy Rotterdam.