Herman zet verborgen camera´s in tijdens nieuw seizoen 'Herrie in de Keuken'

Herman zet verborgen camera´s in tijdens nieuw seizoen 'Herrie in de Keuken'

Geschreven door Pieter Jongsma

Chef-kok Herman den Blijker is vanaf dinsdag 7 mei terug met zijn programma ‘Herrie In De Keuken’ en zet verborgen camera’s in. Niet voor niets, want meer dan ooit verkeren horecabedrijven in zwaar weer. Restaurants hebben in deze economisch slechte tijd een ernstig te kort aan gasten en omzet. Een lege kassa, huurachterstand, leveranciers die niet betaald kunnen worden en de rekeningen die binnen blijven stromen zorgen voor paniek bij restauranteigenaren.

 

Nieuw in deze reeks afleveringen zijn de verborgen camera’s die zijn geplaatst in de deelnemende restaurants. Voordat Herman het pand bezoekt, bekijkt hij eerst de beelden die de afgelopen dagen zijn gemaakt.

Op deze manier krijgt de chef-kok een scherp en duidelijk beeld van het reilen en zeilen van het bedrijf. Met de tapes onder z’n arm confronteert Herman de eigenaar en het personeel. Met zijn jarenlange horeca-ervaring probeert hij te achterhalen wat de problemen zijn en of ze nog verholpen kunnen worden. En wie de hulp van Herman inschakelt, weet inmiddels dat dit ook confronterende en verhitte momenten kan opleveren. De kookgigant laat onder andere zien dat passie voor koken niet het enige ingrediënt is voor een goedlopend restaurant.

 

In de eerste aflevering staat het pannenkoekenrestaurant Spek & Stroop in Tilburg van ondernemer René Verhagen centraal. Samen met zijn vrouw, zoon en dochter probeert René zijn hoofd boven water te houden. Maar de nood is inmiddels zo hoog dat hij bang is dat de schuldeisers niet lang meer wachten en de zaak definitief moet worden gesloten. Als dat gebeurt, blijft hij achter met torenhoge schulden na een leven keihard werken. Herman probeert te achterhalen wat de problemen zijn. Eén ding wordt hem al snel duidelijk: de eigenaar zit er zo doorheen dat hij eigenlijk niet meer in staat is om normaal te functioneren, laat staan dat hij zijn gasten nog in de watten kan leggen. Is Herman in staat dit zo goed als failliete restaurant een nieuwe start te geven?

 

Uitzending: wekelijks, vanaf dinsdag 7 mei, tussen 21.30 en 22.30 uur bij RTL 4.