Kijkcijferkoning van SBS6 levert weer kijkers in

Kijkcijferkoning van SBS6 levert weer kijkers in

Geschreven door Sebastiaan Boers

Niemand minder dan Jochem van Gelder deed vorige week goede zaken. De kijkcijferkoning van SBS6 wist vorige week zaterdagavond 692.000 kijkers te laten lachen. Dit leverde hem toen de achtste(!) plek op in het kijkcijferoverzicht.

Zaterdagavond wist Jochem opnieuw kijkers te laten lachen; in totaal 425.000 mensen. Dat zijn er wel een stuk minder dan een week
eerder. Met de huidige kijkcijfers staat Jochem op plek 20 in het kijkcijferoverzicht. Het marktaandeel voor SBS6 komt uit op 9,2 %. 

Daarvoor wist SBS6 met De 20... slechts 267.000 kijkers te bereiken. Een week eerder keken er duidelijk meer kijkers, namelijk 396.000. Met de huidige kijkcijfers staat dit SBS6 programma niet in het kijkcijferoverzicht. Het marktaandeel voor SBS6 komt uit op 8,8 %.

RTL 4 bereikte rond 18.15 uur meer kijkers dan De 20... van SBS6. In totaal keken er weer 546.000 mensen naar Eigen huis en tuin. Dat zijn er minder dan een week eerder. Vorige week keken er 688.000 mensen naar dit klusprogramma. Met de kijkcijfers van zaterdagavond staat Eigen huis en tuin op plek 16 in het kijkcijferoverzicht. Het marktaandeel voor RTL 4 komt uit op 18,6 %.

Daarna was het weer tijd voor RTL Woonmagazine. In totaal keken er rond 19.00 uur weer 598.000 mensen naar dit woonprogramma. Een week eerder bereikte het woonprogramma nog 645.000 kijkers. Met de huidige kijkcijfers  staat RTL Woonmagazine op plek 14 in het kijkcijferoverzicht. Het marktaandeel voor RTL 4 komt uit op 16,1 %.

Het natste programma van Nederland, Bommetje XL, zag vorige week haar kijkcijfers enorm stijgen. Twee weken geleden keken er minder dan 100.000 mensen naar Bommetje XL. Een week geleden stegen de kijkcijfers door naar 367.000 kijkers. Zaterdagavond keken er 182.000 mensen naar Ron Boszhard's natte programma. Met de huidige kijkcijfers staat Bommetje XL niet in het kijkcijferoverzicht. Het marktaandeel voor de AVROTROS komt hiermee uit op 4,6 %.

Maar de absolute winnaar van de vooravond is wederom Kassa. Het consumentenprogramma van de VARA wist wederom voor een lange rij kijkers te zorgen. In totaal bereikte Kassa weer 1.051.000 kijkers. Dat zijn er minder dan een week geleden. Vorige week keken er weer 1.261.000 mensen naar dit consumentenprogramma. Met de huidige kijkcijfers staat Kassa op de vierde plek in het kijkcijferoverzicht. Het marktaandeel voor de VARA komt hiermee uit op 26,1 %.

Dit alles blijkt uit de kijkcijfers die Stichting Kijkonderzoek dagelijks op haar website publiceert. 

Bekijk Lachen om home video's terug via TVblik.