Bijna 700.000 kijkers voor debuut ''Maxime'' in RTL Boulevard
Geschreven door Sebastiaan BoersMaandagavond zagen de kijkers van RTL Boulevard een wel heel verrassend beeld. Niet Albert Verlinde vertelde het shownieuws, maar er zat een vrouw. Niemand minder dan Marjolein Keuning (Maxime Sanders in GTST), zat op de plek van Verlinde. In totaal zagen 691.000 mensen het debuut van Marjolein als showbizzdeskundige. Hiermee staat RTL Boulevard op plek 15 in de kijkcijfer top 25. Het marktaandeel voor RTL 4 komt uit op 18,3 %.
Om 20.00 uur ging het nieuwe spelprogramma Wie doet de afwas? van start. Dit spelprogramma vult de programmering op die de soap GTST achterlaat. In totaal schakelden 824.000 mensen in om naar dit nieuwe programma te kijken. Met deze kijkcijfers staat Wie doet de afwas? op plek 13 in de kijkcijfer top 25. Het marktaandeel voor RTL 4 komt uit op 16,9 %.
Alleen het Half acht nieuws scoorde beter op de maandagavond. In totaal keken er 839.000 mensen naar het nieuwsprogramma van RTL 4. Met deze kijkcijfers staat het Half acht nieuws op plek 12, net boven Wie doet de afwas?, in de kijkcijfer top 25. Het marktaandeel voor RTL 4 komt uit op 20,2 %.
SBS6 heeft ook een redelijke maandagavond. Rond 20.00 uur keken er 363.000 mensen naar Geld maakt gelukkig. Dit programma staat met deze kijkcijfers op plek 23 in de kijkcijfer top 25. Het marktaandeel voor SBS6 komt uit op 7,5 %. Daarna was het tijd voor De 25... In totaal keken er 533.000 mensen naar de editie die ging over de meest gênante tv momenten aller tijden. Met de kijkcijfers staat De 25... op plek 19 in de kijkcijfer top 25. Het marktaandeel voor SBS6 komt uit op 9,9 %.
Rond 22.30 uur liepen de kijkers op voor Hart van Nederland. In totaal keken er 1.128.000 mensen naar het nieuwsprogramma van SBS6. Daarna bleven er rond 22.50 uur nog 1.071.000 mensen over om naar Shownieuws te kijken. De beide SBS6 programma's staan op de zesde en achtste plek in de kijkcijfer top 25. Het marktaandeel komt uit op 21,1 % (Hart van Nederland) en 23,7 % (Shownieuws).
Grote winnaar van de maandagavond was Spoorloos Extra. Daar keken in totaal 1.439.000 mensen naar. Hiermee staat Spoorloos Extra op de derde plek in de kijkcijfer top 25. Het marktaandeel voor de KRO komt uit op 26,4 %.
Dit alles blijkt uit de kijkcijfers die Stichting Kijkonderzoek dagelijks op haar website publiceert.
GTST-blog: Maxime is terug
GTST Klassiekers: Ludo schiet zijn zusje voor de tweede keer neer